هدف از تشکیل صندوق، جمع‌آوری سرمایه از ورزش‌دوستان و تبدیل سرمایه اجتماعی کشتی جهت تامین مالی این ورزش و مدیریت این سرمایه‌ها به منظور کسب منافع هم برای سرمایه‌گذار و هم برای صندوق کشتی است تا بتوانیم این اهداف را محقق نماییم:

·         بسترسازی جهت حضور ورزش‌دوستان در بازار سرمایه،

·         برگزاری اردوهای تیم ملی برای آماده‌سازی استعدادهای برتر،

·         برگزاری کارگاه‌های فنی جهت پرورش استعدادهای بالقوه در رده‌های سنی جوانان و امید،

·         برگزاری اردوهای بسترسازی جهت پرورش استعدادهای بالقوه در رده‌های سنی پایه،

·         برگزاری رقابت‌های داخلی اعم‌از استانی، ملی و هم‌چنین رقابت‌های بین‌المللی جهت شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه،

·         برگزاری کارگاه‌های داخلی و بین‌المللی جهت پرورش مربیان مستعد و برترف

·         برگزاری اردوهای مشترک با سایر کشورها،

·         حمایت مادی و معنوی از پیشکسوتان اعم‌از قهرمانان، داوران، مربیان و سایر متولیان کشتی کشور،

·         کمک به احداث و تجهیز خانه‌های کشتی در استان‌ها و شهرها،

·         کلاس‌های آموزشی و ایجاد مراکز سنجش و ارزیابی حرفه‌ای کشتی‌گیران و داوران در سطوح کیفی و رده‌های سنی مختلف،

·         حمایت از امکان دست‌یابی به کرسی‌های بین‌المللی در کمیته‌ها و هیأت رئیسه فیلا و سایر مراجع بین‌المللی و سایر اقداماتی که به ارتقاء ورزش ملی کشور می‌انجامد.

صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران، در تاریخ 1393/04/17 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان صندوق سرمایه‌گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤، فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره ١٠٩٢٩ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. فعالیت این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی‌های صندوق که عمدتاً شامل سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس می‌شود، توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق صورت می‌گیرد. سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در این صندوق، گواهی سرمایه‌گذاری دریافت می‌کنند. صدور واحد سرمایه‌گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی‌های روز بعد از ارائه درخواست صورت می‌گیرد. ضامن صندوق پرداخت وجوه سرمایه‌گذران را حداکثر طی ٧ روز پس از ارائه درخواست ابطال، ضمانت کرده است. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق می‌توانند اساسنامه و امیدنامه صندوق را مطالعه کنند. برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته صندوق نیز می‌توانید به بخش بازده ، خالص ارزش دارایی‌ها و نمودارهای این تارنما مراجعه نمائید.

http://koshtifund.ir